Hurda Lastik Fiyatları

Hurda Lastik Fiyatları? Eski Atık Araba Lastiklerine Ne olduğunu merak ettiniz mi gelin bir düşünelim yıpranmış özelliğini kaybetmiş milyonlarca eski hurda lastik nerede depolanır? Arabanıza yeni lastik aldığınızda lastiklerinizi çöpe değil lastik alan yerlere bırakınız.  2 .el  lastikleri almayınız. Kaza riski çok yüksektir. 

Doğada kaç yıl da çözünürler diş derinliği 1.6 milimetrenin altına düşmüş lastikler fiziksel özellikleri ve güvenirliğinin yok olması nedeniyle kullanılmayacak duruma gelirler.  Bu lastiklere ömrünü tamamlamış lastiklerdir.

hurda lastik fiyatları
hurda lastik fiyatları

Hurda Lastik Geri Dönüşüme Kazandır

Kısaca değil lastik eskidiğinde sürüş güvenliğini tehlikeye soktuğu için mutlaka Yenisi ile değiştirilmelidir işte ömrünü tamamlayan bu lastikler geri kazanılabilir geri dönüşüme katkıda bulunmak için yapacağınız tek şey eskiyen lastiğinizi yenisini satın aldığınız noktaya bırakmaktır. 

Böylece Siz de bu yeşil sürecin bir halkası olursunuz dua kazanır ülke kazanır.  Lastik Sanayicileri Derneği lasder ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüştürülmesi ve ekonomiye kazandırılması amacıyla 007 yılında kurulmuştur amacı gütmeyen Derneği üyeleri lastik üretimi ve İthalat alanında ülkenin ve dünyanın önde gelen firmalarının ömrünü tamamlamış eski lastikler lasder tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar aracılığıyla toplanır.

Lasder toplanan ömrünü tamamlamış lastiklerin malzeme geri kazanım ve enerji geri dönüşüm tesislerine göndererek çevre ve ülke ekonomisine geri kazandırılmasının sağlar.  Ömrünü tamamlamış lastiklerin önemli bir kısmı malzeme geri kazanım tesislerine ulaştırılır. Hurda  haline gelmişti onlar C lastik öğütücü makinelerde kırılarak kauçuk ve Çelik parçalara ayrılır Çelik teller mıknatıslı bantlar yardımıyla kauçuktan ayrıştırılır parçalanmış malzemeler mikro seviyesinden muhtelif büyüklüklerde gram un haline getirilir.

Bu ürünler sanayide ve çevre ile ilgili faaliyetlerde madde olarak değerlendirilir granül halindeki kauçuk içini kimyasal maddeler eklenerek pişirilir.  Kullanıldığı gibi bir kısmı da renk katılarak farklı desen ve renklerde döşemelik karolar ve kilitli parke taşları haline getirilir. 

Eski Lastiklerden Hangi ürünler Yapılır?

Bu yumuşak lastik karolar farklı parklara döşenir ve çocuklarımızın özgürce koşup oynayacak güvenli zeminlere dönüştürüldü.  Elde edilen granül ve toz haline getirilen kauçuk hammadde Rekreasyon alanlarında da önemli bir işlev görür.

Yollarına spor sahalarına döşenebilir kentsel peyzaj uygulamalarında kullanılabilir tenis Sahaları suni çim futbol Sahaları olarak karşınıza çıkabilir karayollarında asfalt katkı maddesi olarak görev görür lastik ayakkabıya ve robota dönüşür.

Hatta elektrik enerjisi olarak bile geri döner ısıtılarak geri kazanımı sağlandığı piroliz tesisleri’ne taşınan ömrünü tamamlamış lastikler 800 dereceye kadar ısıtılarak gaz veya haline getirilir elde edilen gazlar ve yağlar elektrik santrallerinde alternatif yakıt olarak kullanılır. 

Evinizin sanayinin Türkiye’nin enerjisi olur işte otomobil lastiklerinin ömrü tamamladıktan sonra ki iki hayatının hikayesi eskiyen lastikler kullandığımız elektrikte deri ayakkabıdan çocuklarımızı koruyan zeminlerde Otomotiv sanayinin muhtelif alanlarında ve daha pek çok alanda yeniden hayat buluyor daha yeşil bir Türkiye ışıl ışıl bir gelecek için. 

Hurda Lastik Fiyatları

1 Ay önce 4 lastiğimi değiştirdim 5 yıl kullanmıştım ve petlas lastik aldım. Boşa çıkan 4 tekerleği lasitkçiye bıraktım. Lastikleri lasder e vereceğini iletti, fakat satmak istesem ne kadar verirsiniz dedim hurda eski lastiklere 80 TL fiyat biçti.

ÖTL Ömrünü Tamamlamış Lastik,

Kullanılabilir Dış Lastik,

Kaplanabilir Dış Lastik,

Karkas Dış Lastik,,

Kullanılabilir İş Makinesi Lastikleri,

Kaplanabilir İş Makinesi Lastikleri,

Kullanılabilir Vinç Lastikleri,

Kullanılabilir Traktör Lastikleri,

Uçak Lastikleri,

Kullanılabilir İç Lastikler,

Konveyör Bant Lastikleri,

Her çeşit ve Ölçüde Jantlar.

6 Replies to “Hurda Lastik Fiyatları”

 1. Hurda lastik bulunduğum bölgede çok, zaten bende hurdacılık yapmaktayım,bu lastikleri toplasam bana bir lastikten hurda olarak getirisi ne olur.
  Geri dönüş yaparsanız sevinirim.
  Teşekkürler.

 2. sayın yetkili
  bende 1500kg yakın kauçuk ambalaj lastiği var.
  hurdaya vermek istiyorum.ilgilenirmisiniz.
  dünya kırt santic ltd şti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir