i20 plastik hammadde fiyatları

i20 plastik hammadde fiyatları 2023. İstanbul Rami Bayrampaşa Bölgesinde iş yerimiz.  Çeşitli Plastik hammaddeler elimizde mevcuttur. Plastik hurda ve hammdeler için arayınız.

Farklı renkler de hammadde i-20 Toplamı 500 kg  Kilosu 65 TL dir.

 

Mavi ve pembe kristal (gpps) 500 kg hazır kilo fiyatı da 65₺ dir.

Beyaz ve sarı olan resimlerde i20 toplam 500 kiloda ondan var. Fiyat yine 65₺ dir.

Adres : Rami Kışla Caddesi Emintaş Aktoker Sanayi Sitesi No:97/1-7 Rami / İSTANBUL
Telefon : 0 554 781 42 35  Halit Bey

Hyundai i20 modelinin üretiminde kullanılan plastik hammadde, çeşitli otomobil bileşenlerinin üretiminde kullanılan termoplastik polimerlerden oluşur. Otomobil endüstrisinde yaygın olarak kullanılan plastikler arasında aşağıdakiler yer alabilir:

  1. Polipropilen (PP): Polipropilen, otomobil iç döşemeleri, koltuklar, tamponlar ve iç kaplamalar gibi birçok uygulamada kullanılır. Hafif olması ve darbelere karşı dayanıklılığı nedeniyle otomobil endüstrisinde tercih edilir.
  2. Polietilen (PE): Polietilen, plastik yakıt depoları ve su rezervuarları gibi sızdırmazlık gereksinimlerini karşılayan parçaların üretiminde kullanılır.
  3. Akrilonitril Bütadien Stiren (ABS): ABS plastik, iç kaplamalar, gösterge panelleri, iç döşemeler ve otomobilin dış kaplamaları gibi birçok uygulamada kullanılır. ABS, darbelere karşı dayanıklılığı ve işlenebilirliği nedeniyle tercih edilir.
  4. Polikarbonat (PC): Polikarbonat, otomobil far camları ve cam tavanlar gibi şeffaf parçaların üretiminde kullanılır. Dayanıklılığı ve şeffaflığı nedeniyle tercih edilir.
  5. Poliamid (Naylon): Poliamidler, otomobil motor bölmelerinde, dişlilerde, rulmanlarda ve diğer mühendislik uygulamalarında kullanılır. Dayanıklılıkları ve yüksek sıcaklık toleransları nedeniyle tercih edilir.
  6. Polikarbonat Akrilonitril Bütadien Stiren (PC/ABS): Bu birleşik plastik, ABS ve polikarbonatın özelliklerini birleştirir ve iç kaplamalar, gösterge panelleri ve dış kaplamalar gibi birçok otomobil parçasının üretiminde kullanılır.

Bu plastikler, otomobil parçalarının üretiminde kullanılan ana hammadde türleridir ve Hyundai i20 gibi otomobillerin iç ve dış parçalarının üretiminde çeşitli kombinasyonlarla kullanılabilirler. Otomobil üreticileri, plastik bileşenlerin mükemmel dayanıklılık, hafiflik ve işlenebilirlik sağlaması nedeniyle bu plastikleri tercih ederler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir