LDPE Nedir ? (Alçak Yoğunluk Polietilen) Nedir?

LDPE nedir? Ne demek ? Düşük yoğunluklu polietilen (İngilizce Low-density polyethylene’in kısaltması), petrolden meydana gelen bir termo plastiktir. LDPE 0,910-0,940 g/cm3 yoğunluk aralığında tanımlanır. Yüksek oksidasyon etmenleri dışında oda sıcaklığında tepkisizdir. 80 °C sıcaklıklarında sürekli ve 95 °C de kısa bir süre dayanabilir. Tümüyle esnek yarı saydam ya da opak varyasyonlarla oluşur ve hemen hemen hiç kırılamayacak kadar kuvvetlidir.

LDPE Nedir ? (Alçak Yoğunluk Polietilen) Nedir?
Düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) reçineler, büyük performans ve genel amaçlı çok sayıda uygulama için kullanılmaktadır. Farklı dönüşüm teknikleri için çok çeşitli spesifik dereceler vardır.
 
Ekstrüzyon: Geniş bir kalınlık yelpazesine sahip üfleme filmlerinin üretimi için, kağıt ve karton gibi başka malzemeler için üfleme delikli gövdelerin, kabloların ve kaplamaların üretimi için.
Enjeksiyon: kompakt parçaların kalıplanması için.
Döner Kalıplama: içi boş parçaların kalıplanması için.
Atık plastiklerin üzerindeki 4 numaralı işarettir. Geri dönüştürülebilir.  Çöpe attıdığınız plastiklerin üzerindeki işaretlere bakarak ayırın. Çöpe atmayın. 

Hammadde Özellikleri Nelerdir?

Özgül Ağırlığı : 0,92

Gerilme Kuvveti : 10-20 MPa

Elastik Modülü : 300-500 MPa

Darbe Dayanımı : 500 kj/m²

Deformasyon Sıcaklığı : 110 ºC

Vicat Yumuşama Sıcaklığı : 94 ºC

LDPE  Uygulama Alanları ?

FİLMLİK

Sera Örtüsü

Shrink Film

Poşet

ENJEKSİYONLUK

Mutfak Eşyası

Oyuncak

Ham madde ne demek nedir, ldpe-t nedir, ldpe fiyat ,ldpe 4, hdpe, polietilen, plastomer nedir, pp malzeme nedir.

Plastik ham madde ve plastik hurdalar için sitemizi takip ediniz. Kullandığınız Plastik atık ve hurdaların üzerindeki rakamları mutlaka okuyunuz ve rakamına göre değerlendirme yapınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir