Mavi Kapak Kampanyası

Mavi Kapak Kampanyası, 2023 son 15 yıldır bir mavi kapak efsanesi var. 500 bin adet mavi kapak toplayın tekerlekli sandalye verelim. 750 Bin mavi kapak toplayın elektrikli Tekerlekli Sandalye verelim. Yada kapakları bize gönderin verin bizde ihtiyacı olanlara tekerlikle sandalye veya ihtiyacı olan bir alet verelim gibi.

Sadece kapaklar değil evdeki tüm atıklar geri dönüşüme kazandırabilirsiniz. Plastikler, pet şişe kapa, yoğurt kapları, şampuan kapları, kağıtlar, kartonlar, eski kitaplar, metal teneke kutuları gibi.

Biraz araştırma yaptım bu kampanyalar insanları geri dönüşüm ve ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımıza umut oldu.  Farkındalık  yaratmayı başardı. Bu kampanyaların çoğu amacına ulaştı. Fakat bir kaç komple teorisi de yok değil.

Mavi Kapak Kampanyaları Devam Ediyor mu ? Tekerlekli Sandalye Kampanyası Bağışı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif kampanyalar var.

1- Türkiye omurilik felçlileri derneği mavi kapak kampanyası devam ediyor.  https://www.tofd.org.tr/

Topladığınız veya biriktirdiğiniz Kapakları hurda plastik alan yerler satarak kazandığınız parayı online bağış yapabilirsiniz. 1 diğer seçenek ise PTT Kargo ile sözleşmemiz yenilenmiştir. İndirimli posta kod numaramız ile “801231382” poşet ebatları 60-50-45 cm max 45 desi gelecek şekilde poşet başına 18,65 TL ödeyerek gönderim sağlayabilirsiniz. Toplanılan kapakları 60-50-45 cm ebatlarında çuval yada koliye koyulması gerekmekte olup max. 45 desi’yi geçmemelidir.

Akülü Tekerlekli Sandalye Başvuru  https://www.tofd.org.tr/akulusandalye

2- Genç Gönüller Tekerlekli sandalye kampanyası var .  https://gencgonulluler.gov.tr/Activity/Detail/24142

3- Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı. https://pagev.org/mavi-kapak-kampanyasi-kamu-duyarliligi-ile-devam-ediyor

4- Müge Anlı Tekerlekli Sandalye Bağışı.  Akülü Sandalye Başvurusu Nasıl Yapılır?

Müge Anlı ile Tatlı Sert (Tekerlekli Sandalye Yardımı)

İletişim Bilgilerimiz:
7/24 İhbar Hattı: 0530 151 31 51
Başvuru için : 0212 354 44 25 – 0212 354 44 26
Canlı yayın : 0212 639 42 63 – 0212 639 50 17
E-posta : [email protected]

5- Esra Erol Tekerlekli Sandalye Bağışı. Akülü Sandalye Başvurusu Nasıl Yapılır? esra erol mavi kapak kampanyası adresi.

6- Tekerlekli Sandalye veya Akülü Sandalye Satın alarak Bağışlamak için https://www.tekerleklisandalyeci.com/ adresi inceleyiniz.

Mavi Kapakları Nereye Satabilirim veya Bağışlayabilirim?

Mavi kapakları bağışlamak ve göndermek zor olduğu için, yakınızda bulunan hurda plastik alan firmaya 1,5 TL fiyata satabilirsiniz. Kazandığınız parayı online olarak istediğiniz hayır kurumu ve vakıfa bağış yapabilirsiniz.

Örnek; LÖSEV  online kredi kartı, havale, eft ve benzeri yöntemlerle bağış yapabilirsiniz.

Mavi Kapak Kampanyası
Mavi Kapak Kampanyası

Mavi Kapak Fiyatları Ne Kadar?

Mavi olsun, kırmızı olsun, gri olsun tüm kapaklar hurda plastik olarak satılabilir. Şuan İstanbul da Mavi kapak fiyatları kilosu 1,5 TL civarında alıcı bulmaktadır. Sadece mavi kapak değil kırmızı, gri renk kapaklar, tüm plastik atıkları alan firmalar vardır.  Bayrampaşa Rami  İstanbul bölgesinde Plastik mavi kapak ve hurda plastik alan Firma Şah Plastik Telefon : 0 554 781 42 35 Halit Bey.

Mavi Kapak Kampanyası Su Firmalarının Oyunu mu ?

Bu komplonun içeriği şöyle; Su firmaları yıllık ürettikleri su şişesi adedi kadar kapağın en az 3/1 geri toplaması gerektiğidir.

Bugün Mavi kapak kampanyası devam ediyor mu  ? Tekerlekli sandalye kampanyası Devam ediyor mu gibi sorularınıza cevap vermiş olduk. Bağış yapmak için kampanya beklemeyin tün atıklarınızı toplayıp satın. Kazandığınız parayı bağış yapın. Hem çevremiz temizlensin hem de ihtiyacı olanlara yardım etmiş oluruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top