Tupperware Nedir ?

Tupperware Nedir ?  Plastik Mutfak araç ve gereçlerinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve 1946 yılında kurulan Tupperware’in merkezi Amerika’da Orlando’dadır. Dünya genelinde 14 farikası olan şirketin, dört fabrikası Avrupa’dadır. Ürünleri yüzden falz ülkede pazarlanmaktadır. Ülkemizde ise 1996 yılından bugüne faaliyet göstermektedir. Merkezi İstanbulda’dır ve 41 ilde 93 bayi ile hizmet vermektedir.

Kalitesi, kullanım özellikleri ve dizayn farklılıkları ile dikkat çeken ürünlerini “Ev Partisi” sistemi ile tanıtmaktadır.

Ürünlerde kullanım kolaylığı ve estetik ön plandadır. Sade ve yaratıcı çizgilere sahiptir. Bu nedenle de ünlü tasarım kuruluşlarından üst üste ödüller almaktadır.

Tupperware kalitesi, bir yandan kullanılan hammaddeler, diğer yandan kullanılan teknolojiler sayesinde kendini göstermektedir. Tupperware ürünleri, pazarlandığı her ülkede kalitesi ile tanınmaktadır. Tupperware tasarımcıları, sürekli araştırma yapmakta, günü ve çağı takip etmekte, müşterilere her zaman en iyiyi sunma gayreti göstermekte ve yüksek kaliteli hammaddeler kullanmaktadır.

Şirketin bir diğer önemli özelliği de, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktır. Bunun için de servis kalitesi önemlidir. Bunun yanında Tupperware ürünleri, yüksek kalite standartlarında ve sayısız araştırma ve kalite testinden geçirilerek üretildiği için, her hangi bir sorun olduğunda ürün, Tupperware garantisi kapsamında yenisi ile değiştirilir. Bu garanti süresi normal kullanım koşullarında 10 yıldır.

Tupperware ürünleri, gıdaların en sağlıklı ve en taze şekilde saklanmasını sağlamaktadır. Bu, tüketiciler için hem zaman hem da maliyet tasarrufu demektir. Ama Tupperware bugün sadece gıda saklama çözümleri üretmiyor. Mikrodalgada pişirme ve ısıtma ürünleri, fırında ve ocakta pişirme ürünleri ve şık sofralar için güzel servis ürünleri de üretiyor.

Tupperware Nedir ?

Pişirme serisi Tupperware ürünleri mutfakta zaman kazandırırken, yuvarlak ve esnek kapaklı ve hava geçirmeyen saklama kapları, besin maddelerinin uzun süre taze olarak saklanmasına yardımcı oluyor. Ayrıca sızdırmaz özellikli yapıları ile yiyeceklerin hijyenik ve güvenli olarak taşınmasına da imkan tanıyor.

Tupperware ürün serilerinin isimleri bile yaratcılığın bir göstergesidir. Her An Yanımda Serisi, Berrak Serisi, Kuğu Pişirme Serisi, Mutfak Gereçleri Serisi, Mikrofiber Serisi, Antartika Serisi, Mikro Star Serisi, Ergonomik Bıçak Serisi, Sihirli Seri, Çocuk Serisi ve daha birçok farklı tasarımlar içeren seriler bulunmaktadır.

Tupper ware ürünlerini uzun yıllar ilk günkü kalitesinde kullanabilmek için ve bu ürünlerden en iyi sonucu alabilmek için, ürün sunumu sırasında aktarılan kullanıma yönelik bilgilere uygun davranmak gerekiyor. Ayrıca bu bilgiler ürün ile bilikte verilen kullanım kılavuzlarında da bulunuyor.

Tupperware
Tupperware

Her bir Tupper ware ürününün kullanımına yönelik bazı püf noktaları da yok değil. Örneğin Modern Peri Serisi kızgın yağ içinde kullanıma uygun değildir. Pişirme sırasında ocaktaki tava veya tencere içinde bırakmamak gerekiyor. Kuğu Serisi ürünlerin, temizlemeden önce soğumasını beklemek, sıcakken soğuk suya tutmamak, temizlerken aşındırmamak gerekiyor. Ayrıca yüksek ısıda hiç kullanmamak gerekiyor. Eko Şişeler’i bulaşık makinesinde veya kokulu deterjanlar ile yıkamamak gerekiyor. Kullanılmadığı zaman ağzı açık saklanmalıdır.

Bu tür püf noktalar hakkında veya genel olarak Tupper ware ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.tupperware.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hurda Bilgi Sitesini Takip Edin, Etmekle Kalmayın Forumda Düşüncelerinizi Projelerinizi Dile Getirin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir