1 Kilo Hurda Demir Ne Kadar ?

1 Kilo Hurda Demir Ne Kadar ? Dövizin(euro, dolar, sterlin) artmasıyla bir çok üründe hammadde ve üretim girdilerinde fiyatlar yükseldi.  Evimizde işyerimizde çöpe atılan bir çok ürün değer kazandı.

Sahip olduğumuz atık ve hurdaların değeri anlaşılmaya başlandı.  Toprak altından çıkarmak veya satın almak daha pahalı. Bu nedenle tekrar kullanım(geri dönüşüm) önemi daha da arttı.

Demir eritilerek tekrar hammaddeye çevirmek mümkündür. Ayrıca sahip olduğumuz demir hurdaları değerlendirmek , iklim değişikliği ve küresel ısınma dur demek için bir yoldur.

1 Kilo Hurda Demir Ne Kadar ?

Elinizde hurdaları evinizde iş yerinizde stoklamayı bırakınız. 1 Kilo Hurda Demir 3,40 TL olmuşken hem para kazanın hem de ülke ekonomisine katkıda bulunun.  Bahçenizde depolarınızda 1 demir çivi, tel veya arızalı çeşme batarya olsun lütfen paslanıp çürümesine izin vermeyiniz.

Günümüzde 1 çivi, 1 plastik kapak, 1 defter yaprağı dahi değerlidir.  1 civata yapmak için kullanın enerji, su emek v.s. bir çok faktör var. Bu nedenle yeşil dünya için, su tasarrufu için, küresel ısınmayı azaltmak için, barajlardaki sularımız için atık ve hurda eşyalarınızı sağa sola atmayınız. Depolamayanız hemen hurdacılara satıp hem siz  para kazanın hem de Türkiyemiz demir hammadde kazansın.

Bir demir eşyayı, bisikleti, traktörü, el arabasını kullanmıyorsanız hurdaya satınız.

1 Kilo Hurda Demir Ne Kadar
1 Kilo Hurda Demir Ne Kadar

1 Ton Demir Fiyatı Ne Kadar ?

Hammadde olarak bir inşaata 1 ton demir almak için 5900 TL ödemeniz gerekmektedir.

1 Kilo demir fiyatı 5,90 TL dir.

Madenden çıkarma maliyetleri veya ithalat maliyetleri çok fazladır. En azından geri hurda kazanımı yapabilirsek kazançlarımız büyük olur. 2. dünya savaşında Almanya hammadde kaynağı yaratmak için Bakır ve Demir ev eşyalarını hatta askerin su mataralarını dahi eriterek hammadde sağlamıştır.

1 çivi 1 nalı 1 nal 1 atı 1 at 1 komutanı 1 komutan 1 orduya zafer kazandırırmış.

Hurda Bilgi Forum üye olunuz ve elinizdeki hurdalar için fiyat teklifi alıp satınız.

1 Kilo Hurda Demir Ne Kadar ?

1 ton 8’lik demir kaç paraBir ton sekizlik demir fiyatı ne kadar? 1 ton 8’lik demir (Ø8) yaklaşık olarak 5.850 TL civarındadır.

1 tonluk fi 12 demir bağında 94 adet 12 metre donatı bulunmaktadır. 2 tonluk fi 12 demir bağında ise 188 adet 12 metre donatı bulunmaktadır. Şantiyeye gelen ve kaç tonluk bağ getirildiği belirtilen donatının mutlaka adet sayımının yapılarak teslim alınması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir