Hurda Metalin Toplanması ve Taşınması İçin İpuçları

Hurda Metalin Toplanması ve Taşınması İçin İpuçları

Hurda Metalin Toplanması ve Taşınması İçin İpuçları

İnsanlar birçok iyi nedenden dolayı hurda metal topluyorlar. Sadece eğlenceli ve heyecan verici değil, aynı zamanda oldukça karlı! Ancak hurda metal deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için, aynı zamanda hem verimli hem de etkili olmayı öğrenmelisiniz. Bunun nedeni, hurda metalin elleçlenmesi ve taşınması daha da tehlikeli olabilmesidir. Güvenliğin yanı sıra, bulgularınızı gitmeniz gereken yere hızlı ve rahat bir şekilde nasıl ulaştıracağınızı bulmak oldukça sinir bozucu olabilir. Öyleyse, bu eğlence ilginizi çekiyorsa, hurda metal toplamak ve taşımak için bazı önemli ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Yaralanmalardan ve Kazalardan Kaçının

Hurda metal toplamanın uzun bir avantaj listesi olmasına rağmen, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda meydana gelebilecek birkaç olası yaralanma ve kaza vardır. Uygun olmayan bir şekilde sabitlenmiş kargo yalnızca çok çeşitli trafik kazalarına ve maddi hasara neden olmakla kalmaz, hurda metalin yanlış taşınması epidermis, sırt, boyun, omurga ve daha fazlasında yaralanmalara neden olabilir. Aslında sırt ağrısı, işgücündeki yetişkin erkekler ve kadınlar arasında en sık görülen uzun vadeli yaralanmalardan biridir. Bu, genetik, uygunsuz kaldırma, tekrarlayan hareketler ve daha fazlasının olası bir sonucudur.

Ağır Hurda Metali Kaldırma İpuçları

Sırt kaslarınızın gerilmesini sağlamak için daima dizlerinizle kaldırın ve bükün. Bu, ortopedik yaralanma ve ağrı olasılığını azaltacaktır.

Yükü başka biriyle paylaşın, böylece nesnenin ağırlığının yalnızca yarısını kaldırmış olursunuz. Etrafta başka biri yoksa, ağır nesneleri kaldırmak ve taşımak için bir araba kullanın.

Başka bir arkadaşınız ya da bebek arabası olmadan, ağırlığınızın yarısından fazla olan hiçbir şeyi kaldırmaya çalışmayın. Bu, yaralanmanın ya da sadece sıkışıp kalmanın kesin bir yoludur.

Yalnız gitme. Kendinizi biraz kırsal bir yerde bulursanız, yaralanmanız veya kaybolmanız ihtimaline karşı etrafta başka birinin olmasını istersiniz. Metal keskin, ağır olabilir ve iyi şeyleri bulmak için nereye gitmeniz gerektiğini asla bilemezsiniz.

Hurda Metalin Toplanması ve Taşınması İçin İpuçları
Hurda Metalin Toplanması ve Taşınması İçin İpuçları

Hurda Metalin Taşınması İçin İpuçları

Her zaman büyük boy yükleri açıkça kırmızı bayrak veya bandana ile işaretleyin. Bu, diğer sürücüleri uzaklaşmaları için uyaracaktır. Başka bir arkadaşınızın arabasında doğrudan arkanızdan takip etmesi akıllıca olacaktır.

Büyük boyutlu yüklerin uygun şekilde sabitlendiğinden ve bağlandığından emin olun. Yola çıkmadan önce bir kargo yükünü her zaman iki ve üç kez kontrol edin. Hiçbir şeyin düşüp trafik kazasına neden olmasını istemezsiniz. Ve çok daha az ciddi bir senaryoda, envanterinizin hiçbirini kaybetmek istemezsiniz.

Etkili bağlama ve nakliye için yüksek kaliteli kargo ağları, tenteler ve mandal kayışları kullanın. Bu ürünler için yerel otomotiv mağazanıza gidin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir