Kırmızı Kapak Fiyatları

Kırmızı Kapak Fiyatları

Plastik Pet Şişe Kırmızı Kapak Fiyatları Ne Kadar? Kilosunu kaç paraya alıyorlar? Dünya son 30 yılda ısındı. Bu ısınmanın sebebi ise biz insanlar. Geri dönüşüm yeteri kadar ilgilenmediğimizden karbon ayak izimiz çok büyüdü. Sera gazları sebebiyle dünya artık 1 derece daha sıcak. Bu nedenler artık buna dur demeliyiz. Durduramazsak 2035 yılından sonra dünya 0,5 derece daha ısınırsa dünya seller, depremler, fırtınalar iklim değişikliği artacak ve dünya yaşanılmaz bir ortam olacaktır.

Bu nedenle  çöpe attığımız tüm maddeleri sınıflandırarak ayırmamız gerekiyor. Plastikleri, metaller, kartonları ve diğer atıkları çöpe atmak yerine evde/iş yerinde ayırarak geri dönüşüme kazandırmalıyız. Peki bu topladığımız atıkları kırmızı kapakları, mavi kapakları plastikleri v.b. ne işe yarayacak?

Atıkları Çöpleri Hurdaları Toplamak Ayırmak Ne İşe Yarayacak?

Bir çok şeyde işe yarayacaktır;

1- Öncelikle bireysel olarak topladığımız atıklarımızdan  yılda 1000 TL kazanacaksınız.  Mavi Kırmızı Gri Kapakların Kilo fiyatı  1,30 TL – 1,60 TL arası değişmektedir.

2- Bu sattığımız hurda/atıklar ülke ekonomisine katkıda bulunacağında ülkemizin ithalat düşerek cari açık düşecektir.  (Çin, İran v.b. ülkelerden gelen plastik hammaddelerini satın almamış olacağız.)

3- Tüm hurda ve atıklar geri dönüştürülerek tekrar bir malzemeye dönüştürmüş olacağız.

4- Hammadde çıkarmak için Ormanlar/ağaçlar kesilmeyecek ve enerji harcanmayacağından sera gazı çıkışı olmayacak, ormanlar kesilmediği içinde oksijen artmaya devam edecektir.

5- Kurumsal olarak  kurumların ve ülkenin hammadde satın almamasına , üretiminde daha az enerji harcayarak tasarruf etmiş olacaklardır.

6-Topladığınız hurdalar ve atıkları satarak veya bağışlayarak yardım kuruluşlarına katkıda bulunabilirsiniz.

7-Atık pil bataryaları toplama merkezlerine atınız.

Sitemizde hurda, atık değerlendirme ve geri dönüşüm konusunda bir çok konuda bilgi bulabilirsiniz.

Ayrıca Whatsapp aracığıyla evinizdeki veya iş yerinizdeki hurda/atıkları satabilirsiniz.

Hammadde üretiyorsanız ürünlerinizi video, fotoğraf, telefon ve yazılarını gönderin sitemizin ilan ver kısmında yayınlayalım.

plastik kırmızı kapak fiyatları
plastik kırmızı kapak fiyatları

50 kg kağıt defter kitapta olsa yakmayın geri dönüşüme veriniz.

Günümüzün ve geleceğin mesleği geri dönüşüm olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top