Hurda Bakır Bulmak İçin En İyi 5 Yer

Hurda Bakır Bulmak İçin En İyi 5 Yer. Bakır Copper, hiç şüphelenmediğiniz birçok yerde var. Piyasadaki en değerli hurda metallerden biridir. Bu, doğru kişi için çok kazançlı bir iş olabilir. Aynı zamanda biraz para kazanmanın ve aynı zamanda çevresel atıkları azaltmaya yardımcı olmanın bir yoludur. Bakırı çeşitli yerlerde bulabilirsiniz. Çoğu zaman tam görünümde olsa da, asla hayal edemeyeceğiniz şeylerde bulunur. Nereye bakacağınızı bilmek, kurtarma çabalarınızda size yardımcı olacaktır. Aşağıda hurda bakır aramak için en iyi beş yeri bulacaksınız.

Hurda Bakır Bulmak İçin En İyi 5 Yer

1. Ev tesisatlarında. Bu özellikle eski evler için geçerlidir. Borular ve diğer sıhhi tesisat türlerinde bakır bulunacaktır. Dikkat edin, ancak sahip olmadığınız bir evden bakırı almanız yasa dışıdır. Bunları yıkım alanlarından ve birileri yeniden şekilleniyor ve attıysa güvenle alabilirsiniz.

2. Eskiden çok fazla bakır bulunan aletler. Şu anda pek değil ama içlerinde hala epey var. Cihaz ne kadar eski olursa, içinde o kadar çok bakır bulunur. Çamaşır makineleri, eski buzdolapları, kurutucular, mikrodalgaların hepsinde motorlarında bakır bobin ve teller bulunur. Klima ve buzdolaplarında, içlerinde kullanılan zehirli gazların açığa çıkmasını nasıl önleyeceğinizi bilmediğiniz sürece bakırı çıkarmak tehlikelidir. Bulaşık makinelerinde. Motorlarında yarım kilo bakır çıkıyor.

3. Yıkılmakta olan bir ev bulursanız, kabloları alabilirsiniz. İzolasyon bir kez şeritlendiğin de, epeyce bakır elde edilir. Her ne kadar çoğu elektrikçi sizi yenmiş olsa da. Önce bakıra ulaşmak için eşsiz bir konumdalar. Yine de birçoğu atılıyor, bu nedenle yeniden modelleme ve demo sitelerini düzenli olarak kontrol edin.

4. Eski bakır heykelleri ve dekorasyon gibi diğer ev eşyalarını bulmak da bakır ıslahı için iyi bir kaynak olabilir. Tik tencere, tencere, musluk ve hatta içecek dağıtıcıları gibi şeyler, harcadığınız zamana değecek kadar yeterli bakır sağlayabilir. Bunun gibi şeyler bulmak için harika bir yer, bahçe satışları ve tasarruf mağazalarıdır. Bunları gerçekten ucuz bir fiyata satın alabilirsiniz, çoğu zaman bir geri dönüşüm mağazasında olacağından daha düşük bir fiyata.

Hurda Bakır Bulmak İçin En İyi 5 Yer
Hurda Bakır Bulmak İçin En İyi 5 Yer Hurda Bakır Bulmak İçin En İyi 5 Yer

5. Arabalar ayrıca her türden kazıma metali aramak için harika bir yerdir. Bir motoru parçalara ayırırsanız, orada çok fazla bakır kullanıldığını göreceksiniz. Radyatör bobinleri ve ısıtma göbekleri de iyi bir bakır kaynağıdır. Yerleşik bilgisayarlardan da eser miktarda şey alabilirsiniz.

Her şeyin bildiklerinin içinde olduğunu görüyorsun. Tıpkı pc’lerde bakırın yanı sıra altın da bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Ve bu, ons başına ne kadar gittiğini görmek için harika bir yol. Ancak bu başka bir makalenin konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir