Hurdacılık Geleceğin Mesleği

Hurdacılık Geleceğin Mesleği Hurdacılık; atıl duruma geçen metal, plastik, cam vb. gibi malzemelerin toplanması, ayrıştırılması ve bazı işlemler ile tekrar kullanılabilir hâle getirilmesidir. Bu sektörde faaliyet gösteren kişi veya işletmelere hurdacı, geri dönüştürülen metal, vb. gibi malzemeler ise hurda olarak tanımlanmaktadır.

Hurdacılık bazı kimseler tarafından beğenilmeyen fakat gün geçtikte önemini arttıran bir meslektir. Devletler tarafından her gün daha çok yatırım alan hurdacılık ülkemizde ise yeni yeni gelişmektedir. Hurdacılık birçok kişiye istihdam sağlamasının yanı sıra ekonomiye, doğaya ve geleceğe yatırım yapan sektördür aynı zamanda.

Hurdacı olarak faaliyet gösteren birçok işletme sayesinde bugün birçok metal geri dönüştürülüyor. Bu metaller tüketiciler aracılığı ile hurdacılara satılır ve hurdacı depolarında biriktirilir. Daha sonra bu hurdalar geri dönüşüm merkezlerine gönderilir ve geri dönüşümü sağlanır. Bu geri dönüşüm işleminin ise doğada ki ağaçlardan, kuşlara kadar, bugün bizden, yarın ki neslimize kadar herkese faydası olmaktadır.

Hurdacıların En Çok Alım Yaptığı Hurda Çeşitleri

Hurdacılar arasında en çok alım satımı yapılan hurda çeşitleri metallerdir. Sanayileşmenin yol açtığı olumsuzlukları en aza indirmek için tüm hurda çeşitleri tekrardan geri dönüştürülmelidir. Hurdacılık mesleği ile geri dönüştürülen bu metaller ile yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamakta mümkün hale geliyor.

Hurdacılık Geleceğin Mesleği

Hurda çeşitleri;

Bakır Hurdası
Kablo Hurdası
Demir Hurdası
Krom Hurdası
Alüminyum Hurdası
Sarı Hurdası
Çelik Hurdası
Nikel Hurdası
Çinko Hurdası
Akü Hurdası
Endüstriyel İmalat Hurdaları
Motor Hurdası Elektronik Kart Hurdası vb. gibi

Diğer Hurda Çeşitleri;

Akü Hurdası
Plastik Hurdaları
Kağıt, Karton Hurdaları
Cam, Şişe vb. Hurdaları
Kapı, Pencere Hurdaları
Poliüretan, Polyester Hurdaları vb. gibidir.

Hurdacı firmaları arasında ise en çok değerli olan hurda çeşitlerinin alım satımı ve geri dönüşümü yapılmaktadır. Bunun nedeni ise hem değerli olmaları hem sanayinin birçok alanında kullanılmalarıdır diyebiliriz.

Hurdacı Firması ile Hurdanızı Kolayca Satın

İstanbul’da hurdacı mı arıyorsunuz? Mertsan Hurda, İstanbul içinde aradığınız hurdacı hizmetini ayağınıza kadar getiriyor. Sunduğu avantajlar ile birçok hurdacı firmasına göre daha iyi fiyat teklifleri ve daha iyi bir müşteri deneyimi sunuyor.

Sürümden kazanmayı amaçlayan firma müşterilerine bu sayede daha yüksek hurda fiyatları verebiliyor. Mertsan Hurda ile iletişime geçerek satacağınız hurdanız için whatsapp üzerindende fiyat teklif alabilitsiniz. Yalnız whatsapp üzerinden verilen teklif tahmini teklif olup net fiyat için ücretsiz keşif ekibini çağırabilirsiniz.

İstanbul için en yakın hurdacı hizmetiniz de sunan firma araçları ile istenilen adresten hurdanızı kolayca satabilirsiniz. Hurdacılık sektöründe edinilmiş tecrübesi ve uzman saha ekibi ile tam olarak 5 ilde faaliyet gösteriyor. Hurdacı olarak en hızlı şekilde hizmet verdiği bölgeler ise Beylikdüzü hurdacı ve Esenyurt hurdacı hizmetidir. Satmak istediğiniz tüm hurda çeşitleriniz için firmanın internet sitesinden ve iletişim sayfasından hurda fiyatlarına ve hurdacı firmasına ulaşabilirsiniz.

mertsan hurda
mertsan hurda

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top